Sekretariat
Oddziału:

32 325 53 49

Dyżurka
Lekarska:

32 325 52 31

Dyżurka
Pielęgniarska:

32 325 52 30
Ordynator Oddziału

Ordynator Oddziału

Dr n. med. Jarosław Groszko

Pediatra, specjalista neonatolog. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 1997 roku organizuje i prowadzi Oddziały Neonatologiczne m.in. w Gliwicach, Bytomiu i Tychach. Przez 12 lat pełnił obowiązki zastępcy rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Śląskiej Izbie Lekarskiej.

Pielęgniarka Oddziałowa

Pielęgniarka Oddziałowa

Iwona Banaś

Mgr pielęgniarstwa, mgr zarządzania, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego.

Lokalizacja IV piętro

O nas

W trosce o naszych pacjentów, podzieliliśmy oddział na dwie części. W jednej z nich zajmujemy się noworodkami z ciąż i porodów fizjologicznych w systemie rooming-in, gdzie kontrolowany jest przebieg ich okresu adaptacji. W drugiej części oddziału zajmujemy się leczeniem noworodków z szerokim zakresem patologii okresu noworodkowego oraz prowadzimy intensywną terapię, również wcześniaków od 31 tygodnia ciąży.
U wszystkich niemowląt wykonujemy badania ultrasonograficzne stawów biodrowych oraz ultrasonograficzną, ocenę ośrodkowego układu nerwowego i jamy brzusznej. Współpraca z kardiologiem dziecięcym umożliwia nam wczesną diagnostykę problemów kardiologicznych, obejmujących również rozpoznanie wrodzonych wad serca. Przeprowadzamy również diagnostykę laboratoryjną (w tym badania wysyłkowe) w kierunku wrodzonych infekcji
z grupy TORCH oraz chorób genetycznych. Wiemy, jak ważny w życiu każdego jest sam start.

Galeria

Zakres udzielanych świadczeń

scroll Skip to content