Oddziału:

Ginekologia

Izba Przyjęć Oddziału Ginekologiczno-Położniczego
z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej

(godz. 7:00-14:35, od poniedziałku do piątku)

Możliwość komunikacji pacjentów z otoczeniem zewnętrznym

Podczas pobytu w Szpitalu  Megrez Sp. z o.o. pacjenci mogą korzystać ze specjalnie dedykowanych dla nich szpitalnych telefonów komórkowych, przeznaczonych do kontaktu z bliskimi. Telefon dedykowany dla pacjenta znajduje się w dyżurce pielęgniarskiej. W przypadku pacjentów mających trudności z poruszaniem się telefon  zostanie dostarczony choremu przez personel oddziału.

nr telefonu: 508 912 135

Ordynator Oddziału

Dr n. med. Adam Dyrda

Położna Oddziałowa

Katarzyna Stworzyjan

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach – mgr położnictwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach – kierunek: Zarządzanie w Ochronie Zdrowia

Lokalizacja IV piętro

O Nas

W naszym oddziale udzielamy świadczeń zdrowotnych z zakresu ginekologii, położnictwa patologii ciąży, a także współpracujemy ze szkołami rodzenia. Posiadamy II stopień referencyjności. Oddział posiada 50 łóżek.

Świadczenia zdrowotne w zakresie ginekologii:

– diagnostyka i leczenie jednostek chorobowych z zakresu chorób kobiecych
– leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet oraz wypadania narządu rodnego
– zabiegi z zastosowaniem technik laparoskopowych i histeroskopowych w diagnostyce i leczeniu
operacyjnym schorzeń ginekologicznych.

Świadczenia zdrowotne w zakresie położnictwa

– sprawujemy intensywny nadzór nad ciężarnymi z ciążą wysokiego ryzyka
– prowadzimy porody fizjologiczne i patologiczne, wykonujemy zabiegi związane z patologią połogu
– prowadzimy porody w znieczuleniu przewodowym
– promujemy karmienie piersią
– propagujemy porody rodzinne

Świadczenia zdrowotne w zakresie patologii ciąży

– stosujemy nowoczesne metody leczenia oraz intensywny nadzór nad ciążą wysokiego ryzyka
– prowadzimy diagnostykę prenatalną
– diagnozujemy, leczymy i monitorujemy choroby towarzyszące w ciąży m.in. nerek, serca i układu i układu krążenia, cukrzycy, hematologiczne, centralnego układu nerwowego, układu naczyniowego.

Trakt Porodowy

Trakt Porodowy szpitala Megrez tworzą 4 komfortowe pokoje porodowe o kwiatowych nazwach:
Pokój Lawenda z wanną porodową,
Pokój Wiśnia,
Pokój Stokrotka,
Pokój Chabry.

Każdy pokój porodowy wyposażony jest w udogodnienia dla pacjentek: piłki, materace, worki sako.
Każdy pokój posiada własny węzeł sanitarny. Tworzymy atmosferę intymności i przytulności. Zapewnione jest pełne bezpieczeństwo Pacjentek – posiadamy monitoring KTG z podglądem do pokoju Nadzoru Położniczego oraz system przyzywania personelu z pokojów porodowych i łazienek.

W obrębie Traktu Porodowego znajduje się Sala Cięć Cesarskich.

Wirtualny spacer po trakcie porodowym