Sekretariat
Oddziału:
Dyżurka
Lekarska:
Dyżurka
Pielęgniarska:
Możliwość komunikacji pacjentów z otoczeniem zewnętrznym
Podczas pobytu w Szpitalu Megrez Sp. z o.o. pacjenci mogą korzystać ze specjalnie dedykowanych dla nich szpitalnych telefonów komórkowych, przeznaczonych do kontaktu z bliskimi. Telefon dedykowany dla pacjenta znajduje się w dyżurce pielęgniarskiej. W przypadku pacjentów mających trudności z poruszaniem się telefon zostanie dostarczony choremu przez personel oddziału.
nr telefonu: 508 912 199
Ordynator Oddziału
Konrad Leśniak
Pielęgniarka Oddziałowa
Anetta Piskorek -Wielgus
Mgr pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Ukończyła studia podyplomowe Prawo w ochronie zdrowia.
O nas
Nadrzędną misją naszego Oddziału jest ratowanie ludzkiego życia. Nasz wykwalifikowany zespół lekarsko-pielęgniarski z pasją i zaangażowaniem dba o najciężej chorych pacjentów. Specjaliści anestezjolodzy konsultują chorych w ramach kwalifikacji przedoperacyjnych do znieczuleń we wszystkich typach zabiegów – od diagnostycznych, po skomplikowane operacje. Opiekujemy się pacjentami po przebytych znieczuleniach. Działamy interwencyjnie w stanach zagrożenia życia z uwzględnieniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej na terenie całego szpitala. Oddział dysponuje 9 łóżkami z możliwością powiększenia ich liczby do 12. Rocznie leczymy około 250 – 300 dorosłych pacjentów.
Nasz zespół tworzy dziewięciu specjalistów II stopnia, jeden specjalista I stopnia. Posiadamy dwóch lekarzy z tytułem dr n. med. oraz dziewięciu starszych asystentów oraz pięciu rezydentów szkolących się z kraju i zagranicy.
Zakres udzielanych świadczeń
- Leczenie chorych w ostrych stanach zagrożenia życia wymagających intensywnego nadzoru i terapii z potencjalnie odwracalnymi postaciami niewydolności wielonarządowej, ze szczególnym uwzględnieniem ostrej niewydolności oddechowej, ostrej niewydolności krążenia, niewydolności nerek, a także pacjentów po rozległych lub/i powikłanych zabiegach operacyjnych.
- Kwalifikacja pacjentów do znieczulenia z oceną ryzyka okołooperacyjnego.
- Znieczulenia pacjentów do planowanych i pilnych zabiegów operacyjnych wraz z monitorowaniem ich parametrów życiowych w okresie okołooperacyjnym do wyjazdu z Sali Nadzoru Bloku Operacyjnego.
- Utrzymanie stałej gotowości do podjęcia interwencji ratujących życie w tym czynności reanimacyjnych na terenie szpitala.
- Czynności związane z orzekaniem o śmierci mózgu i opieką nad potencjalnym dawcą narządów.