Porodówka Szpitala Megrez jest jedną z najwyżej ocenianych przez pacjentki w województwie śląskim. Aby przyszli rodzice mogli poznać bliżej to szczególne miejsce, w sobotę 17 czerwca odbył się Dzień Otwarty Tyskiej Porodówki zorganizowany przez kadrę oddziału. Zobaczcie zdjęcia!

Dzień otwarty Tyskiej Porodówki przyciągnął wielu przyszłych rodziców z miasta i okolic. Podczas wydarzenia, goście mieli okazję zobaczyć od środka Trakt Porodowy, sale porodowe wyposażone w nowoczesny sprzęt, salę cięć cesarskich oraz mogli porozmawiać z lekarzami i położnymi. Pracująca na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz Neonatologii kadra medyczna przygotowała liczne warsztaty i prelekcje, podczas których uczestnicy mogli poznać m.in. podstawy pierwszej pomocy u noworodka oraz u ciężarnej, istotę badań prenatalnych, kangurowania, porodów w wodzie czy szczegóły dot. bankowania krwi pępowinowej.

Odwiedzający mogli także posłuchać porad położnych i lekarzy dotyczących ciąży, porodu i połogu oraz zaznajomić się ze wskazówkami na temat pielęgnacji i kąpieli noworodka. Na miejscu dostępne były także certyfikowane doradczynie laktacyjne, które rozwiewały wątpliwości przyszłych mam związane z karmieniem piersią.

Wysokie standardy tyskiej porodówki

Porodówka Szpitala Megrez to jedno z najnowocześniejszych miejsc tego typu w województwie. W 2021 roku Oddziały Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologii przeszły gruntowny remont, dzięki któremu na rodzące czekają kompleksowo wyposażone sale porodowe (w tym sala do porodów w wodzie), nowoczesna sala do cięć cesarskich czy sala nadzoru pooperacyjnego. Kadra oddziału doceniana jest przez pacjentki za profesjonalizm, doświadczenie i empatię, a położne angażują się w liczne działania zwiększające komfort pobytu w Oddziale.

Co więcej, Tyska Porodówka od niedawna posiada także swój oficjalny profil na Facebooku, na którym można dowiedzieć się wielu interesujących faktów z zakresu porodu i opieki nad noworodkiem, a także zobaczyć urocze zdjęcia dzieci urodzonych w Oddziale. Zapraszamy do obserwowania profilu „Porodówka Szpitala Megrez – z Tych dobrze urodzonych”!

One Reply to “Za nami dzień otwarty Porodówki Szpitala Megrez”

1. Fajnie, że przy okazji takiego wydarzenia omawiane są różne, praktyczne i ważne kwestie związane z porodem, ale też przygotowaniem do niego. Nadal niewiele słyszy się o możliwości bankowania krwi pępowinowej. Ja na szczęście dowiedziałam się w szkole rodzenia, ale ważne, aby wiele placówek informowały o możliwości pobrania krwi pępowinowej podczas porodu, bo szansa jest tylko raz w zżyciu i aby każdy rodzic mógł podjąć sam decyzję.

Comments are closed.

scroll Skip to content