top podstrona

Rejestracja Izby Przyjęć:

32 325 51 48

 

Izba Przyjęć:

32 325 52 96, 32 325 53 62

 

O nas

Udzielamy pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, wynikających ze schorzeń internistycznych, ortopedycznych, chirurgicznych, neurologicznych, kardiologicznych, laryngologicznych, okulistycznych, spowodowanych również urazami lub wymagających nawet hospitalizacji w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Pacjentki ze schorzeniami położniczo-ginekologicznymi oraz do porodu są zabezpieczane przez Izbę Przyjęć Ginekologiczno-Położniczą.

Łącznie Izba Przyjęć naszego szpitala przyjmuje ok. 3500 chorych miesięcznie.

izba przyjec

Nasz zespół

Tomasz Łaszkiewicz - Koordynator Izby Przyjęć

 

W skład zespołu Izby Przyjęć wchodzą również:

- lekarze ortopedzi, interniści oraz konsultanci z zakresu chirurgii, okulistyki, laryngologii, neurologii, kardiologii

- pielęgniarki /pielęgniarze

- ratownicy medyczni

- rejestratorki medyczne

- salowe

Zasady udzielania pomocy w stanach nagłych

O kolejności przyjęć decyduje wykwalifikowany personel medyczny na podstawie wstępnej oceny zagrożenia życia i zdrowia. Pierwszeństwo mają pacjenci w ciężkim stanie oraz osoby przywiezione przez zespoły ratownictwa medycznego.

Pacjenci z lżejszymi schorzeniami muszą być przygotowani na ewentualny wydłużony czas przyjęcia z uwagi na pełnienie całodobowego ostrego dyżuru i możliwości przyjmowania stanów nagłych. W niektórych przypadkach czas oczekiwania może wynieść kilka godzin.

Izba nie jest miejscem pogłębionej diagnostyki i docelowego leczenia. Jeśli konieczne jest natychmiastowe leczenie szpitalne pacjent będzie przyjęty do jednego z oddziałów szpitala lub przewieziony karetką do innej placówki. W innych przypadkach będzie zalecone dalsze leczenie lub diagnostyka u swojego lekarza rodzinnego, specjalisty lub w trybie planowym, w wybranym szpitalu.

Dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami lub nagłym pogorszeniem stanu zdrowia, bez zagrożenia życia, w dni powszednie do godziny 18.00 przeznaczone są poradnie podstawowej opieki zdrowotnej, a od godziny 18.00 oraz w soboty, niedziele i święta nocna i świąteczna opieka zdrowotna działająca w Tychach przy Poradniach Specjalistycznych WSS Megrez – kontakt telefoniczny: 32 325 52 03, 32 325 52 98.

Izba Przyjęć świadczy usługi medyczne nieodpłatnie osobom ubezpieczonym i odpłatnie pozostałym osobom w zakresie niezbędnym dla podstawowej diagnostyki i doraźnej pomocy.

Planowe przyjęcia do szpitala

Podczas przyjęcia do szpitala spółki Megrez niezbędne są:

- skierowanie do oddziału wystawione przez lekarza kierującego (pacjenci w sytuacjach nagłych oraz kobiety do porodu przyjmowani są bez skierowania),

- dowód osobisty lub inny dowód tożsamości zawierający zdjęcie i nr PESEL,

- dokumentacja lekarska z poprzednich pobytów w oddziale lub w innym szpitalu, tj. karty informacyjne, wyniki badań diagnostycznych,

Pacjenci przyjmowani na oddział powinni zabrać ze sobą:

- przybory toaletowe (mydło, szampon, szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, przybory do golenia, grzebień, ręczniki),

- kapcie,

- zapas bielizny osobistej,

- piżamę,

- szlafrok.

 

Więcej informacji nt. przyjęcia do szpitala znajduje się TUTAJ

wszelkie prawa zastrzeżone
MEGREZ. 2016 | Mapa strony
projekt i wykonanie strony internetowej:
group4 - strony internetowe