top podstrona

Aktualności

W dniach od 4 do 19 maja br. prowadzony będzie remont podjazdu do Izby Przyjęć Szpitala Megrez. W związku z tym dotychczasowe wejście będzie tymczasowo wyłączone z użytku.

Jak w tych dniach będzie można dostać się do Izby Przyjęć?

• Pacjenci poruszający się o własnych siłach mogą dostać się do Izby Przyjęć głównym wejściem do Szpitala, gdzie znajdują się odpowiednie oznaczenia wskazujące drogę.
  • Pacjenci mający problem z poruszaniem się, w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą dostać się do Izby Przyjęć korzystając z wejścia do Zakładu Diagnostyki Obrazowej.
  • Wszystkie ambulanse będą kierowane do innego podjazdu do Izby Przyjęć, znajdującego się na tyłach bloku łóżkowego.

Modernizacja podjazdu dla pojazdów ratownictwa medycznego ma na celu zwiększenie standardów bezpieczeństwa transportowanych pacjentów, a także poprawienie ogólnej dostępności i komfortu dla wszystkich osób korzystających z Izby Przyjęć Szpitala Megrez.

Za tymczasowe utrudnienia wynikające z przeprowadzanych prac przepraszamy.

Mapa IP

Już 10 przyszłych Mam z Ukrainy skorzystało z warsztatów w Szpitalu Megrez

Od połowy marca w Szpitalu Megrez prowadzone są specjalne, bezpłatne spotkania dla kobiet w ciąży z Ukrainy, które w obliczu wojny musiały uciekać z kraju. Pełny cykl warsztatów ukończyło z końcem kwietnia 10 pań, które już za chwilę zostaną Mamami. Kolejne zajęcia dotyczące ciąży, porodu i opieki nad noworodkiem, odbywać się będą 13 i 27 maja oraz 10 i 24 czerwca w Szkole Rodzenia Megrez w Tychach. Zapraszamy!

Bezpłatne, otwarte spotkania dla przyszłych Mam z Ukrainy organizowane są w Szpitalu Megrez od 18 marca. Prowadzą je lekarz i położna, którzy mówią w języku ukraińskim. Podczas zajęć panie mogą dowiedzieć się wszystkich ważnych informacji na temat ciąży, porodu, połogu, opieki nad noworodkiem oraz diety w ciąży i po porodzie. Spotkania prowadzone są w formie mini szkoły rodzenia. Ponadto, pacjentki uzyskują również informacje na temat pomocy położniczej i ginekologicznej oraz przyjęcia pacjentki i umówienia terminów hospitalizacji.

Dotychczas, pełny cykl warsztatów ukończyło 10 przyszłych Mam, które już za kilka dni mają wyznaczony termin porodu. Uczestniczki dowiedziały się wiele cennych informacji, przydatnych podczas porodu i w trakcie pierwszych chwili opieki nad maluszkiem. Zwiedziły także Oddział Położniczy i sale porodowe. Otrzymały również przetłumaczony plan porodu i listę przychodni z usługami położniczo-ginekologicznymi i neonatologicznymi.

Opieka medyczna dla kobiet z Ukrainy

Szpital Megrez od marca otacza również Panie z Ukrainy fachową opieką medyczną z zakresu ginekologii i położnictwa. Do tej pory w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym hospitalizowano 15 pacjentek. Były to głównie zabiegi i operacje ginekologiczne, konsultacje oraz porody.

Kolejne zajęcia dla Pań z Ukrainy odbywać się będą w 13 i 27 maja oraz 10 i 24 czerwca w Szkole Rodzenia Megrez w Tychach, przy ul. Edukacji 102 (wejście główne do szpitala), w godzinach 12.00 – 14.00. Przypominamy, że na zajęcia nie trzeba się zapisywać! Dodatkowo, w każdy piątek dostępna jest położna i lekarz posługujący się językiem ukraińskim, którzy udzielają niezbędnych informacji oraz pomocy tym Paniom, które tego dnia zgłoszą się na Odział.

Zapraszamy!

Znieczulenia zewnątrzoponowe dostępne dla wszystkich pacjentek Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Od 1 kwietnia 2022 r. Szpital Megrez w Tychach wprowadził możliwość znieczulenia zewnątrzoponowego dla wszystkich chętnych rodzących w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. To duża zmiana podnosząca jakość opieki okołoporodowej zgodnie z obowiązującymi standardami. Usługa jest bezpłatna, a przy wsparciu odrębnego zespołu lekarzy specjalistów-anestezjologów dostępna całą dobę.

Dzięki staraniom Zarządu Megrez sp. z o.o. oraz Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii - lek. med. Janusza Michalaka zespół lekarzy specjalistów zajmie się prowadzeniem znieczulenia w trakcie porodu. Co istotne, w ramach ciągłego podnoszenia kwalifikacji kadra pracująca w Oddziale przeszła także specjalne, interdyscyplinarne szkolenie w temacie znieczuleń oraz leczenia bólu pooperacyjnego.

Porodówka w Szpitalu Megrez jest jedną z najnowocześniejszych tego typu w województwie śląskim. Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologiczny rok temu przeszły generalny remont. Oferujemy przyszłym mamom kompleksowo wyposażone sale porodowe, w tym salę do porodów w wodzie, liczne formy łagodzenia bólu porodowego, porody rodzinne, salę cięć cesarskich znajdującą się bezpośrednio w Oddziale oraz wiele innych udogodnień. Opiekę nad pacjentkami sprawuje zespół wykwalifikowanych lekarzy-specjalistów oraz położnych, które każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i komfort swoich podopiecznych.

W Szpitalu Megrez w Tychach od poniedziałku, 28 marca 2022 roku, zostają wznowione odwiedziny Pacjentów. W trosce o dobro osób hospitalizowanych i ich szybki powrót do zdrowia, konieczne jest przestrzeganie przez odwiedzających zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Prosimy o zapoznanie się z pełną listą zaleceń.

---TU KLIKNIJ--->ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMIOLOGICZNEGO<---TU KLIKNIJ---

Od 12 marca 2022 r. Szpital Megrez przywraca możliwość wykonywania
komercyjnych badań krwi, również w soboty i niedziele w godzinach od 8.00 do
11.00.

Od poniedziałku do piątku pozostają dotychczasowe godziny od 7.00 do 16.00.

Badania wykonywane będą w Punkcie Pobrań w Poradni Nocnej i Świątecznej
Opieki Zdrowotnej.

Zobacz więcej ostatnich aktualności...