top podstrona

SZYBKI KONTAKT

Aktualności

W środę 19 czerwca o godzinie 17.00 w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia Szpitala MEGREZ odbędą się trzygodzinne warsztaty „Bezpieczny Maluch” dla przyszłych i obecnych rodziców, dziadków oraz wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem dziecka i mamy. Podczas spotkania pod czujnym okiem wykwalifikowanego ratownika medycznego będzie można nauczyć się zasad pierwszej pomocy u noworodka i u kobiety w ciąży oraz dowiedzieć się w jaki sposób zadbać o zdrowy rozwój dziecka. Organizowane spotkanie jest bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy zgłosić chęć udziału na stronie internetowej adresem: https://bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty/szczegoly/742. Serdecznie zapraszamy!

Sosnowiec GliwiceTychy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez zaprasza jak co roku na swoje stoisko podczas miejskiego Dnia Zdrowia, organizowanego tym razem 16 czerwca na Placu Baczyńskiego. Stanowisko szpitala będzie działać od godziny 14.00 do 18.00.

Odwiedzający je mieszkańcy będą mogli skorzystać z:

- testów przesiewowych na obecność przeciwciał anty-HCV, które mogą świadczyć o zapaleniu wątroby typu C, czyli tzw. żółtaczce wszczepiennej. Osoby, u których badanie wykaże obecność tych przeciwciał będą objęte dalszą opieką specjalistyczną w Megrezie,
- prezentacji najnowszej oferty bezpłatnej przyszpitalnej szkoły rodzenia „Od brzuszka do maluszka”,
- porad trzech szpitalnych dietetyczek pod hasłem „Pożywienie, które może leczyć” oraz pomiarów składu ciała analizatorem wraz z omówieniem wyników i wskazówkami dietetycznymi
- prezentacji zasad utrzymywania higieny rąk w podróży, w tym ogólnych zasad skutecznego usuwania zabrudzeń oraz chorobotwórczych drobnoustrojów, grzybów itp. z dłoni.
 Jeśli chodzi o testy na obecność przeciwciał WZW C, można je również bezpłatnie wykonać w punkcie pobrań nocnej i świątecznej opieki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 14.00 do 17.00.

dzien zdrowia 2019 1

Zakład Diagnostyki Obrazowej zaprasza na badania mammograficzne, densytometryczne i analizę składu ciała (DXA). W czerwcu i lipcu można je będzie wykonać w promocyjnych cenach.

Skontaktuj się z nami i umów termin

Zakład Diagnostyki Obrazowej

Tel. 32 325 51 50 czynny od 7.25 do 14.30 od poniedziałku do piątku.

plakat densytometria 40x60cm

20 maja podczas zorganizowanych przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych uroczystych obchodów tegorocznego Dnia Pielęgniarki i Położnej, najlepszym przedstawicielkom tego środowiska zawodowego wręczone zostały Diamentowe Czepki. Co roku w gronie nagrodzonych znajdują się przedstawicielki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez. Nie inaczej było i w tym roku. Diamentowy Czepek otrzymały: Małgorzata Kupczak, Urszula Nawrotek, Elżbieta Wawro i Dorota Zioło.
- Gratuluję Paniom wyboru tego pięknego, dotykającego istoty człowieczeństwa, ale niełatwego zawodu. Podziwiam zwłaszcza te z Was, które trwają na służbie 30, 40 i więcej lat – mówi prezes Mariola Szulc - Diamentowe Czepki są wyróżnieniem za upowszechnianie etyki zawodowej, wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych, współdziałanie na rzecz integrowania środowiska zawodowego . Gratuluję wszystkim nagrodzonym. Są w tym gronie Pielęgniarki i Położne z naszego szpitala i im kłaniam się szczególnie nisko.Równocześnie jednak zdaję sobie doskonale sprawę, że takich profesjonalistek zarówno w Megrezie, jak i w innych placówkach w Polsce jest o wiele więcej i nie wątpię, że zasługi każdej z nich zostaną w kolejnych latach tak samo docenione.

dc 2019

DSC 0177

20 maja rusza kolejna, bardzo duża inwestycja w Szpitalu Megrez w Tychach. Za kwotę ok 17 milionów przekazanych przez Urząd Miasta oraz Urząd Marszałkowski zostaną gruntownie przebudowane i doposażone Oddziały Ginekologiczno-Położniczy (z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej) oraz Neonatologiczny. Inwestycja potrwa rok, a w jej efekcie tyska porodówka stanie się jedną z nowocześniejszych w regionie. Trzeba jednak zaznaczyć, że na czas realizacji inwestycji zmieniona będzie organizacja prac Oddziałów, a pacjentki przed 37 tygodniem ciąży powinny kierować się do innych placówek.
To nie jedyna inwestycja w ostatnim roku w Megrez – w styczniu oddano do użytku nowoczesny Zakład Diagnostyki Obrazowej zmodernizowany za 15 mln, a obecnie kończone są prace związane z przebudową parkingu i chodnika przed wejściem do szpitala za ponad 2 miliony złotych.

Zobacz więcej ostatnich aktualności...