top podstrona

SZYBKI KONTAKT

zyczenia popr

54433981 305970466753542 6966090569294544896 n

Nasza położna, Michalina Zyg, którą przyszłe mamy znają z przyszpitalnej szkoły rodzenia "Od brzuszka do maluszka" i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, została Położną Roku w Tychach w plebiscycie Dziennika Zachodniego Hipoktares 2018! To werdykt pacjentek. Wielka duma i wielkie gratulacje!

DSC 1097

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez uprzejmie informuje, że od 20 marca br. ulegają wydłużeniu godziny pobierania materiału do badań laboratoryjnych.

Pobrania wykonywane będą przez cały tydzień według następującego harmonogramu:

DSC 1100

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez uprzejmie informuje, że od 1 lutego br. ulegają zmianie godziny pobierania materiału do badań laboratoryjnych.

Badania wykonywane będą przez cały tydzień według następującego harmonogramu:

megrez tychy 28 01 2019 foto radoslaw kazmierczak 2720

Zmodernizowany Zakład Diagnostyki Obrazowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym został oficjalnie otwarty po ośmiomiesięcznym remoncie. W nowych pracowniach zbudowanych w pomieszczeniach dawnej kuchni stoją już wszystkie urządzenia medyczne, czyli rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, densytometr, mammograf, RTG kostno-płucny, przenośny aparat RTG oraz nowoczesny ultrasonograf.
W pierwszej kolejności z usług nowego ZDO skorzystają pacjenci szpitala, którzy nie będą już musieli być przewożeni na badania do innych ośrodków. Szpital przystąpił też do konkursu ofert na tak zwane ambulatoryjne świadczenia diagnostyczne kosztochłonne. Jeśli uzyskamy finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, możliwe będzie wykonywanie badań nie tylko komercyjnie, ale również bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.
Mariola Szulc, Prezes Megrez Sp. z o.o.: Do modernizacji Zakładu Diagnostyki Obrazowej przymierzaliśmy się od dawna wiedząc, że to jedna z tych inwestycji, które będą służyć wszystkim pacjentom naszego szpitala, tak jak wcześniej modernizacja szpitalnego laboratorium czy Izby Przyjęć. Ale to wielkie przedsięwzięcie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez nie byłby w stanie samodzielnie go sfinansować. Nowoczesne pomieszczenia i wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny, którym nasz zakład dysponuje od niedawna, to efekt finansowej pomocy miasta Tychy i Województwa Śląskiego. Dzięki niej możemy podnosić jakość leczenia pacjentów i dać personelowi medycznemu nowe instrumenty do walki o zdrowie i życie swoich podopiecznych. Dzięki niej nasi pacjenci zyskają lepszy dostęp do wysokospecjalistycznych badań, które ułatwią postawienie trafnej diagnozy i skuteczne leczenie. Co ważne, nie będą musieli już jeździć na badania do innych ośrodków. Mam też nadzieję, że jako drugi na terenie miasta ośrodek diagnostyczny przyczynimy się w perspektywie czasu do zwiększenia dostępności tyszan i okolicznych mieszkańców do badań obrazowych.
Dzięki nowemu ZDO nasz personel zyska nowe umiejętności, podniesie kwalifikacje. To będzie dodatkowa korzyść zarówno dla nich, jak i dla szpitala, który chce zatrudniać jak najlepszych fachowców.
Szpital wojewódzki zmienia się, dostosowuje do zmieniającej się nieustannie rzeczywistości, co przy obecnym postępie medycyny i standardów leczenia jest „być albo nie być” dla takich placówek, jak nasza. Dlatego dziękuję naszym darczyńcom - miastu i samorządowi województwa – za tę wielką szansę rozwoju. Będziemy starali się wykorzystać ją najlepiej, jak to możliwe.

Zobacz więcej ostatnich aktualności...