top podstrona

Pracownia mikrobiologii

Pracownia serologii transfuzjologicznej

O nas

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej pracuje 24 h / dobę , 7 dni w tygodniu (w tym soboty, niedziele, swięta). Oferujemy szeroki panel badań diagnostycznych z zakresu analityki ogólnej, biochemii, immunochemii, hematologii, serologii transfuzjologicznej, mikrobiologii klinicznej.

Dysponujemy wysokospecjalistycznym i nowoczesnym sprzętem diagnostycznym zapewniającym jakość i wiarygodność uzyskiwanych wyników. Posiadamy 2 punkty pobrań – 1 zlikalizowany na terenie Nocnej i Świątecznej Pomocy, 2 na terenie Laboratorium (budynek główny szpitala - III piętro). Obydwa punkty czynne 24 h / dobę. Zpraszamy do korzystania z naszych usług.

Nasz zespół

Dr n biol. Barbara Kłaptocz, specjalista mikrobiolog

Absolwentka Akademii Medycznej im.M. Kopernika w Krakowie. Od 1988 asystent w II Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii ŚAM w Katowicach Ligocie. Od 1999 Kierownik Zakładu Mikrobiologii Klinicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 im. Prof. J. Gasińskiego w Tychach. Od czerwca 2012 Kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej Megrez Sp. Z o.o. WSSP Tychy.
1997  - tytuł doktora nauk biologicznych
2004  - specjalizacja II stopnia w zakresie mikrobilogii

Zespół naszego Zakładu to:

• 11 Diagnostów Laboratoryjnych,
  • 15 Techników,
  • 1 Pomoc Laboratoryjna.

Wśród diagnostów 3 posiada tytuł specjalisty, odpowiednio w dziedzinie: Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej, Laboratoryjnej Transfuzjologii Medycznej, Mikrobiologii.

Kolejnych 3 diagnostów posiada specjalizację I stopnia z zakresu analityki medycznej, a 3 młodsze koleżanki są w trakcie specjalizacji.

Nasz zespół na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w Konferencjach i Sympozjach z dziedziny diagnostyki laboratoryjnej, mikrobilogii, transfuzjologii.

Wiedza i duże doświadzczenie zawodowe całego Zespołu zapewnia wysoką jakość wykonywanych badań.

Cennik badań laboratoryjnych

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem badań laboratoryjnych wykonywanych w Megrez Sp. z o.o. Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach:

Cennik

W środy obowiązują ceny promocyjne, istnieje możliwość wykonania niektórych badań nawet do 50% taniej!

ZAPOZNAJ SIĘ Z PAKIETAMI BADAŃ LABORATORYJNYCH: