top podstrona

17157717 1190818894321213 8208517747266867371 o  

OD BRZUSZKA DO MALUSZKA


Twoja Szkoła Rodzenia w Tychach

 

Kontakt

 

 

Witamy na stronie szkoły rodzenia Od BRZUSZKA DO MALUSZKA. Jeżeli tu zaglądasz, prawdopodobnie przygotowujesz się do wyjątkowego wydarzenia, jakim jest poród.

Ideą stworzenia naszej szkoły rodzenia był pomysł stworzenia szkoły wyjątkowej, innej niż wszystkie. Jej bliskość z salą porodową, znajdującą się w tylko kilka pięter wyżej sprawia, że przyszli rodzice mają możliwość odwiedzenia oddziału ginekologiczno-położniczego i noworodkowego już na drugim spotkaniu. Dzięki temu mogą nie tylko przygotowywać się do przyjęcia na świat swojego dziecka, ale i poznać miejsce, w którym to nastąpi, poczuć atmosferę, jaka czeka ich w trakcie porodu.

O szkole

Zapraszamy do bezpłatnej, przyszpitalnej Szkoły Rodzenia w Tychach. Do dyspozycji przyszłych rodziców oddajemy nie tylko nowoczesną, przestrzenną, doskonale wyposażoną (m.in. w symulatory ciąży i noworodka) salę, ale także kadrę doświadczonych położnych.

Podczas spotkań chcemy przygotować przyszłych rodziców do świadomego i aktywnego przeżycia porodu oraz do opieki nad nowonarodzonym maleństwem.

Główny nacisk kładziemy na przygotowanie do porodu naturalnego, jednak spotkania obejmują różne warianty jego przebiegu: nacięcie krocza, cięcie cesarskie celem jak najlepszego zrozumienia przez rodziców tego co może wydarzyć się podczas porodu, a wówczas będą mogli w nim świadomie uczestniczyć.

Na naszych spotkaniach zwracamy też uwagę na rolę przyszłego taty. Radzimy, jak nie stracić głowy gdy pojawią się pierwsze skurcze, jak pomóc mamie podczas pierwszej fazy porodu oraz jak nawiązać pierwszy kontakt ze swoim nowonarodzonym maleństwem.

Nasza Kadra

Aneta Moskwik - Koordynator szkoły

"Rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia". Tak w skrócie można opisać drogę zawodową, którą kroczę już wiele lat.. Jako położna Sali Porodowej, od 5 lat biorę udział w narodzinach. Jest to wyjątkowy moment w życiu każdej rodziny. Dlatego też staram się ze wszystkich sił, aby moja rola i osoba zapisała się pozytywnie w historii, sercach i pamięci rodzin, a w szczególności kobiet z którymi pracuję.

Katarzyna Żak

Jestem położną i ogromną szczęściarą, ponieważ moja praca jest jednocześnie moim hobby i wielką pasją. Nie sposób wyrazić jaką radość i spełnienie czuję prowadząc i przyjmując porody. Nie do opisania jest uczucie, kiedy zaraz po porodzie kładę noworodka na brzuch mamy mówiąc: „To Wasza córka/ To Wasz syn“ i widzę to ogromne wzruszenie na twarzach Rodziców, łzy szczęścia w oczach. Uczestniczyć codziennie w tak ważnej chwili dla par, które spotykam na swojej drodze to wielki zaszczyt. Pomóc im, by ta chwila była jak najpiękniejsza i okupiona jak najmniejszym bólem i strachem to moja ambicja i cel. Od kilku lat edukuję pary w szkole rodzenia. To fascynująca część porodowej historii, w której mogę uczestniczyć. Opowiadanie Wam o porodzie i przygotowanie do tej chwili jest naszą wspólną niezwykłą przygodą. .

Martyna Szałowska-Perz

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Położnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Położnictwo jest nie tylko moją pracą, ale również pasją, której dodatkowo ciągle uczę się, szukam i rozwijam oraz czerpię z niej mnóstwo radości i satysfakcji. Moja praca zawodowa od początku związana jest ze szpitalem w Tychach. To właśnie tutaj pracując na Sali Porodowej aktywnie i z zamiłowaniem uczestniczę w narodzinach.

Magdalena Huda

Moja przygoda z położnictwem rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy podjęłam studia licencjackie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Swoją naukę kontynuuję- w tym roku czeka mnie obrona pracy magisterskiej. Zawód położnej wykonuję od roku- pracując na Oddziale Neonatologicznym, czerpię z tego wielką przyjemność i satysfakcję. Uczestniczę również w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, gdzie uzyskuję kolejne doświadczenia by lepiej wypełniać swoje obowiązki.

Marta Długoń

Jestem położną od 2015 roku. Ukończyłam studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, gdzie zaczęła się moja przygoda z zawodem. Praca stanowi ważną część mojego życia - daje mi wiele radości i pozytywnej energii do tego, by nadal się rozwijać jako położna. Każdą spotkaną na sali porodowej pacjentkę staram się otoczyć jak najlepszą i profesjonalną opieką.

Michalina Zyg

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ukończyłam również specjalizację pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Od samego początku studiów położnictwo stało się moją pasją i niezwykłą przygodą w życiu, która trwa. Pracę zawodową rozpoczęłam w Tychach, gdyż jest to moje rodzinne miasto. Obecnie pracuję na oddziale położniczym, w którym wspieram rodziców w pierwszych dniach po porodzie. W szkole rodzenia prowadzę zajęcia dotyczące karmienia piersią oraz połogu. Uczestniczę w wielu konferencjach poświęconych laktacji oraz opiece nad kobietami.
W pracę wkładam dużo serca i zaangażowania, które procentują uśmiechem na twarzy rodziców.

Patrycja Jasińska

Jestem trenerem personalnym, instruktorką fitness. Ukończyłam wiele kursów, między innymi Aktywność fizyczna w czasie ciąży, Aktywność fizyczna po porodzie, Ćwiczenia fizyczne po cięciu cesarskim, Trening funkcjonalny, Dietetyka i suplementacja. Obecnie prowadzę zajęcia w tyskich klubach: zdrowy kręgosłup, fatburner, płaski brzuch, trening funkcjonalny oraz w fitboxing. Ponadto kończę studia położnicze i nadal zamierzam poszerzać wiedzę w tym kierunku.

Program zajęć

Spotkanie 1 Wprowadzenie: zapoznanie z nomenklaturą porodową, planem zajęć

 1. Przygotowania do porodu: znane tylko położnym sposoby na ułatwienie i przyspieszenie porodu, ocalenie krocza itp :)
 2. Zwiastuny zbliżającego się porodu, czyli kiedy jechać na porodówkę?
 3. Wyprawka do szpitala, co pakujemy do torby i po co tak dużo?
 4. Dokumentacja - co jest ważne, a co mniej.
 5. Przyjęcie na salę porodową krok po kroku

Spotkanie 2 Poród

 1. Rola hormonów w trakcie porodu. Gra hormonalna – dlaczego jest tak ważna dla mamy i dziecka?
 2. Fazy i okresy porodu. Jak przebiega poród? Co się dzieje z moim ciałem w poszczególnych fazach porodu?
 3. Poród aktywny - na czym polega, jak wpływa na przebieg w poszczególnych fazach, jakie są korzyści dla mamy i dziecka?
 4. Indukcja porodu. Kiedy naturze trzeba pomóc? - wskazania oraz metody indukcji porodu.
 5. Wpływ aktywności seksualnej na przebieg porodu - rozwiewamy wątpliwości kobiety i mężczyzny.
 6. Wpływ przebiegu porodu na matkę i dziecko - jak poród zapisuje się w naszych ciałach i duszach?
 7. Rola osoby towarzyszącej podczas porodu- jak pomagać zamiast przeszkadzać?
 8. Porody zabiegowe oraz cięcie cesarskie.

Spotkanie 3 Jak przygotować się do porodu

 1. Jak dbać o swoje prawa przed i w trakcie porodu.
 2. Jak przebiega poród naturalny.
 3. Jak radzić sobie ze stresem.
 4. Jak łagodzić ból porodowy, rola wody w łagodzeniu bólu porodowego- metody farmakologiczne oraz niefarmakologiczne.
 5. Poród do wody.
 6. Zastosowanie pozycji wertykalnych podczas porodu, wykorzystanie piłki, worka sacco.
 7. Poród w pozycjach wertykalnych.
 8. Metody prawidłowego parcia - ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia mięśni dna miednicy, jak uniknąć nacięcia krocza.
 9. Wspólne omówienie planu porodu

Spotkanie 4 Relaksacja w trakcie porodu

 1. Skala Apgar
 2. Podstawowe szczepienia
 3. Testy przesiewowe.
 4. Stany adaptacyjne noworodka.
 5. Wyposażenie kącika noworodka – „niezbędnik malucha”.
 6. Warsztaty z kąpieli noworodka
 7. Pielęgnacja noworodka.
 8. Prawidłowe noszenie i przewijanie noworodka, niemowlaka.

Spotkanie 5 Karmienie piersią

 1. Korzyści oraz budowanie relacji między mamą i dzieckiem
 2. Fakty i mity związane z karmieniem naturalnym
 3. Techniki prawidłowego przystawiania do piersi
 4. Emocje związane z karmieniem
 5. Dieta matki karmiącej
 6. Problemy w okresie laktacji i jak sobie z nimi radzić
 7. Kiedy i jak rozszerzać dietę maluszka

Spotkanie 6 Fizjologia połogu

 1. Zmiany ogólnoustrojowe po porodzie.
 2. Pielęgnacja ciała, piersi, rany krocza po porodzie, rany po cięciu cesarskim.
 3. Depresja dnia trzeciego – typowe trudności w pierwszych dniach/tygodniach po porodzie.
 4. Powrót płodności po porodzie.
 5. Podsumowanie zajęć oraz panel dyskusyjny.

Przygotowanie do zajęć

Prosimy na zajęcia przynieść zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do ćwiczeń w szkole rodzenia, wygodny strój i dobry humor rzecz jasna :)

Formularz zgłoszenia

Zajęcia odpłatne

WARSZTATY Z CHUSTOWANIA w Szkole Rodzenia!

Powodów do noszenia dzieci w chuście jest wiele:

- wygoda i swoboda,

- budowanie więzi z dzieckiem,

- sposób na łagodzenie kolek,

- sposób na łagodzenie ząbkowania malucha,

- pomaga podczas stanów „baby blues”,

- ułatwia opiekę nad starszym rodzeństwem,

- ułatwia pobyty w szpitalu,

- bogactwo doświadczeń dla dziecka

(bujanie, kręcenie, kołysanie) oraz wzmacnianie mięśni noszącego,

- forma prawidłowej pielęgnacji dziecka.

 

Niezależnie z jakiego powodu Państwo zdecydują się nosić dziecko w chuście, najistotniejszym zadaniem jest prawidłowy rozwoju Waszego dziecka poprzez harmonijny rozwój, symetryczne ułożenia ciała, ochronę niedojrzałych stawów biodrowych i kręgosłupa.

Pod bacznym okiem doradcy, chustowania możesz nauczyć się w MEGREZ Sp. z o.o.

Zapraszamy na wspólne oswajanie się z chustą krok po kroku i poznawanie własnego malucha w pierwszych miesiącach jego życia.

„TO NIE MODA TO WYGODA”

A jednocześnie nauka zaspokajania potrzeb bliskości i bezpieczeństwa dziecka, jego stymulacja ruchowa oraz optymalna forma pielęgnacji dziecka dająca mobilność rodzicowi.

Istotą wszystkich warsztatów jest poprawna pozycja dziecka w chuście, jego fizjologia i etapy rozwojowe w związku z czym teoria będzie towarzyszyć praktyce podczas wykonywanych wiązań.

Dwie grupy w miesiącu:

I – Warsztaty dla kobiet ciężarnych - max 5 par (ciężarna + osoba towarzysząca)

II – Warsztaty dla rodziców z dziećmi do 4-5 miesiąca życia - max 3 pary (rodzice + dziecko)

Informacje ogólne:

 • Czas zajęć 120 min.
 • Cena 80 zł/os.
 • Prosimy o kontakt telefoniczny celem zebrania odpowiedniej grupy (tel. 780 08 08 78 od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14)
 • Opłata odbywa się przed warsztatami na Izbie Przyjęć na głównej rejestracji.
 • Zajęcia realizowane są w szkole rodzenia „Od brzuszka do Maluszka” Megrez Sp. z o.o..

Plan zajęć:

 1. Teoria (45 min)
 • Etapy rozwoju dziecka do 12 miesiąca życia - najważniejsze informacje.
 • Prawidłowa pielęgnacja i noszenie malucha.
 • Rodzaje wiązań, chust i nosideł.
 • Zasady bezpiecznego noszenia.
 • Pokazy wiązań na lalce.
 • Nauka wiązań na lalce (kieszonka, kangur, kołyska, 2x).
 • Ćwiczenia z maluchem.
 1. Praktyka (1 godz. 15 min)

Warunki lokalowe:

 • Sala dostępna dla rodziców z wózkami.
 • Możliwość przebrania malucha na przewijakach.
 • Możliwość karmienia dziecka w intymnych warunkach.
 • Sala wentylowana, ciepła i przestrzenna zapewniająca optymalne warunki do nauki.
 • Kameralna atmosfera.

Już niedługo zajęcia z wiązań dla starszych maluchów powyżej 5 miesiąca życia (warsztat plecakowy, noszenie na biodrze).

Regulamin zajęć

ZADZWOŃ - PODAMY TERMIN NAJBLIZSZYCH ZAJĘĆ!

tel. 780 080 878 od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14

 


Kontakt

Nasz adres:

Megrez Sp. z o.o. , ul. Edukacji 102, wejście główne (sala obok portierni)

tel. 887 277 810

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

wszelkie prawa zastrzeżone
MEGREZ. 2016 | Mapa strony
projekt i wykonanie strony internetowej:
group4 - strony internetowe