top podstrona

Dyżurka Lekarska:

Dyżurka Pielęgniarska:

O nas

W naszym oddziale do dyspozycji pacjentek przygotowaliśmy 70 łóżek. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem wszystkich chorób ginekologicznych, leczeniem niepłodności, zaburzeniami statyki i narządu rodnego oraz problemami wysiłkowego nietrzymania moczu. Pacjentki w specjalnym apartamencie mają możliwość porodów w wodzie. Praktykujemy porody rodzinne.

Nasz zespół

Kierownik Oddziału

Dr n. med. Adam Dyrda, specjalista ginekologii i położnictwa. Dr Dyrda, związany z tyskim szpitalem na początku swojej kariery zawodowej. Odbył tu staż podyplomowy, zdobył I i II stopień specjalizacji. Ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego i etyki na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Przez 14 lat pełnił funkcję ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Mikołowie. Dr Dyrda jest autorem i współautorem kilku prac naukowych publikowanych i przedstawianych na kongresach w Polsce i za granicą.

Uczestniczy aktywnie w pracach samorządu lekarskiego od 1993 roku. Od II kadencji samorządu jest członkiem Okręgowego Sądu Lekarskiego w Katowicach, a w VII i VIII kadencji (trwającej od 2014 roku) – jego przewodniczącym. Jest również delegatem na Okręgowy i Krajowy Zjazd Lekarzy.

Położna oddziałowa mgr Barbara Kotłowska

Nasz zespół tworzy jedna z najliczniejszych grup medycznych w całym szpitalu, specjalistów II stopnia oraz kilku rezydentów. Kwalifikacje naszego zespołu przyciągają liczne grono absolwentów uczelni medycznych, którzy chcą się u nas szkolić.

Specjalizacje

• Diagnostyka i leczenie wszelkich chorób ginekologicznych
  • Diagnostyka i leczenie wszelkich chorób onkologicznych w ginekologii
  • Ginekologia operacyjna i onkologia ginekologiczna w pełnym zakresie