| |

(32) 325 51 48, 887 277 811

Witamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach

Niesiemy pomoc w naszym szpitalu zawsze kierując się potrzebami pacjentów i ich rodzin.

Robimy wszystko, by zapewnić najlepszą opiekę w bezpiecznym środowisku, w atmosferze współczucia i zrozumienia

Kariera
Poszukujemy pracowników !

Szkoła Rodzenia - Od brzuszka do maluszka

bocianczerwony

 Wejdź i sprawdź!

Aktualności

Zapraszamy osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym do skorzystania poza kolejnością ze świadczeń rehabilitacyjnych w Zakładzie Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez, zgodnie z uchwaloną w maju ustawą o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Warunkiem skorzystania z nowych ustawowych rozwiązań jest posiadanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz skierowania na zabiegi wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (czyli nie w gabinecie prywatnym).

Borelioza z Lyme jest wielonarządową chorobą wywołaną przez bakterie należące do grupy krętków Borrelia burgdoferi sensu lato. Bakterie te przenoszone są przez kleszcze lxodes i jest to najczęstsza choroba odkleszczowa. Obraz kliniczny wiąże się z zajęciem skóry, stawów, układu nerwowego i serca. Większość nowych przypaków boreliozy przypada na okres od maja do listopada.

We wczesnej fazie zakażenia jest to zakażenie miejscowe. Po kilku dniach od zakażenia pojawia się rumień wędrujący (erythema migrans - EM), któremu mogą towarzyszyć objawy grypopochodne. EM jest jedynym swoistym objawem choroby i nie wymaga potwierdzenia badaniami laboratoryjnymi, pojawia się jednakże tylko u 30-50% zakażonych. W pozostałych przypadkach do rozpoznania boreliozy z Lyme konieczne jest wykonanie badań.

W naszym laboratorium istnieje możliwość wykonania badań w kierunku zakażenia Borrelia burgoferi.

 borelioza

 

130 pomiarów poziomu cukru i ciśnienia krwi, ponad setka wykonanych analiz składu ciała i porad dietetycznych, odwiedziny przyszłych rodziców na naszym stoisku i 15 nagród rozlosowanych w konkursie dla mieszkańców to bilans tegorocznego Dnia Zdrowia. Uczestnikom dziękujemy a tym, którzy wygrali pakiety badań podstawowych z oznaczeniem poziomu witaminy D dodatkowo gratulujemy wygranej.

 1

Zobacz więcej ostatnich aktualności...
wszelkie prawa zastrzeżone
MEGREZ. 2016 | Mapa strony
projekt i wykonanie strony internetowej:
group4 - strony internetowe