Robimy wszystko, by zapewnić najlepszą opiekę w bezpiecznym środowisku, w atmosferze współczucia i zrozumienia.

Szpital Megrez Sp. z o.o. oferuje możliwość wykonania odpłatnego testu RT-PCR na obecność wisusa Sars-CoV-2 w cenie 350 zł. Materiał pobierany jest w dni powszednie w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej (budynek główny szpitala III piętro), a w soboty, niedziele i święta w Izbie Przyjęć. Godziny pobierania wymazów: 7.00-13.00
-------------------------------------------

Już 10 przyszłych Mam z Ukrainy skorzystało z warsztatów w Szpitalu Megrez

Od połowy marca w Szpitalu Megrez prowadzone są specjalne, bezpłatne spotkania dla kobiet w ciąży z Ukrainy, które w obliczu wojny musiały uciekać z kraju. Pełny cykl warsztatów ukończyło z końcem kwietnia 10 pań, które już za chwilę zostaną Mamami. Kolejne zajęcia dotyczące ciąży, porodu i opieki nad noworodkiem, odbywać się będą 13 i 27 maja oraz 10 i 24 czerwca w Szkole Rodzenia Megrez w Tychach. Zapraszamy!

Bezpłatne, otwarte spotkania dla przyszłych Mam z Ukrainy organizowane są w Szpitalu Megrez od 18 marca. Prowadzą je lekarz i położna, którzy mówią w języku ukraińskim. Podczas zajęć panie mogą dowiedzieć się wszystkich ważnych informacji na temat ciąży, porodu, połogu, opieki nad noworodkiem oraz diety w ciąży i po porodzie. Spotkania prowadzone są w formie mini szkoły rodzenia. Ponadto, pacjentki uzyskują również informacje na temat pomocy położniczej i ginekologicznej oraz przyjęcia pacjentki i umówienia terminów hospitalizacji.

Dotychczas, pełny cykl warsztatów ukończyło 10 przyszłych Mam, które już za kilka dni mają wyznaczony termin porodu. Uczestniczki dowiedziały się wiele cennych informacji, przydatnych podczas porodu i w trakcie pierwszych chwili opieki nad maluszkiem. Zwiedziły także Oddział Położniczy i sale porodowe. Otrzymały również przetłumaczony plan porodu i listę przychodni z usługami położniczo-ginekologicznymi i neonatologicznymi.

Opieka medyczna dla kobiet z Ukrainy

Szpital Megrez od marca otacza również Panie z Ukrainy fachową opieką medyczną z zakresu ginekologii i położnictwa. Do tej pory w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym hospitalizowano 15 pacjentek. Były to głównie zabiegi i operacje ginekologiczne, konsultacje oraz porody.

Kolejne zajęcia dla Pań z Ukrainy odbywać się będą w 13 i 27 maja oraz 10 i 24 czerwca w Szkole Rodzenia Megrez w Tychach, przy ul. Edukacji 102 (wejście główne do szpitala), w godzinach 12.00 – 14.00. Przypominamy, że na zajęcia nie trzeba się zapisywać! Dodatkowo, w każdy piątek dostępna jest położna i lekarz posługujący się językiem ukraińskim, którzy udzielają niezbędnych informacji oraz pomocy tym Paniom, które tego dnia zgłoszą się na Odział.

Zapraszamy!