Ważne informacje dla pacjentów zakażonych COVID 19

information 1481584 1280

↑↑↑ KLIKNIJ ↑↑↑

--------------------------------------------

Z uwagi na czasowe ograniczenia, nakazy i zakazy obowiązujące w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemiologicznego i stanu epidemii COVID-19 oraz konieczność zastosowania nadzwyczajnych środków ostrożności w trakcie pobytu pacjentów i osób odwiedzających na terenie szpitala, odwiedziny pacjentów na oddziałach niecovidowych z dniem 15 października zostają ograniczone do:
- wizyty pożegnalnej
- odwiedzin pacjentów z chorobą otępienną, niepełnosprawnością intelektualną, całościowym zaburzeniem rozwojowym (np. autyzmem)
- osób odbierających noworodka ze szpitala
- osób towarzyszących przy porodach rodzinnych
- osób odbierających kartę zgonu pacjenta wraz z kartą informacyjną.

Odwiedziny pacjentów mogą się odbywać w dni powszednie od 14.00 do 17.00 oraz w dni świąteczne od 10.00 do 18.00. W wyjątkowych sytuacjach, po uzgodnieniu z ordynatorem właściwego oddziału, możliwe są odwiedziny w innych godzinach, niż wyznaczone.

Osoby odwiedzające zobowiązane są do wypełnienia ankiety epidemiologicznej na portierni głównej szpitala i przekazania jej pracownikom ochrony. Na terenie szpitala obowiązuje noszenie prawidłowo założonej maseczki, utrzymywanie dystansu i dezynfekcja rąk po wejściu na teren placówki i po odwiedzinach. W miarę możliwości zaleca się niekorzystanie z wind.

Odwiedziny ogranicza się do 1 osoby pełnoletniej do 1 pacjenta. Czas odwiedzin nie może przekraczać 15 minut. Zaleca się, by odwiedzającym była osoba zdrowa, bez objawów infekcji, która przeszła pełny cykl szczepień przeciwko COVID-19 lub jest ozdrowieńcem z udokumentowanym przechorowaniem.

W przypadku sal wieoosobowych możliwe jest przebywanie tylko jednej osoby odwiedzającej na sali. Artykuły i rzeczy osobiste dostarczane pacjentowi należy ograniczyć do niezbędnego minimum.