Ważne informacje dla pacjentów zakażonych COVID 19

information 1481584 1280

↑↑↑ KLIKNIJ ↑↑↑

--------------------------------------------

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez informuje, że na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym wznowione zostały porody rodzinne. Ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego rodzącej może towarzyszyć 1 osoba, która:
📌 jest zaszczepiony (w przypadku preparatów Moderna, Pfizer i Astra Zeneca po 14 dniach od przyjęcia drugiej dawki bądź 28 dni po zaszczepieniu preparatem Johnson&Johnson)- wymagany jest certyfikat zaszczepienia
📌 w innym przypadku trzeba wykonać w Izbie Przyjęć na własny koszt test PCR i poczekać do uzyskania wyniku. Czas oczekiwania na wynik trwa około godziny.
➡ PCR dla rodzącej jest bezpłatny.
➡ Odwiedziny na oddziale za wyjątkiem udziału w porodzie nadal są wstrzymane.
➡ Przyjęcia do porodów naturalnych trwają całą dobę. Ciężarne powinny zgłaszać się w Izbie Przyjęć szpitala.
➡Przyjęcia na planowe zabiegi cesarskiego cięcia odbywają się na dotychczasowych zasadach.