Ważne informacje dla pacjentów zakażonych COVID 19

information 1481584 1280

↑↑↑ KLIKNIJ ↑↑↑

--------------------------------------------

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i pracownicy administracyjni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach zostali odznaczeni Złotymi Krzyżami Zasługi. To państwowe, szczególne odznaczenie nadawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Przyznano je pracownikom tyskiej placówki w dowód uznania za działalność na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych podczas pandemii COVID-19.

Złotym Krzyżem Zasługi zostało uhonorowanych aż 23 pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach, który w marcu tego roku został przekształcony w placówkę jednoimienną, wyspecjalizowaną do leczenia chorych zakażonych koronawirusem. Odznaczenia za trud pracy, poświęcenie i zaangażowanie w walce o zdrowie i życie mieszkańców regionu podczas pandemii wręczane są przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy.

Złoty Krzyż Zasługi to wyjątkowe wyróżnienie o wysokiej randze. Jestem dumna, że pracownicy Szpitala Megrez zostali wyróżnieni państwowymi odznaczeniami, a trud ich pracy został dostrzeżony. Dziękuję lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom naszego szpitala za heroiczną pracę na pierwszej linii frontu tej nierównej walki, poświęcenie i oddanie na rzecz drugiego człowieka – mówi Mariola Szulc, Prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach.

Odznaczeni pracownicy

Ze względów bezpieczeństwa, uroczystość wręczenia odznaczeń została podzielona na dwa dni. Pierwsza odbyła się w czwartek 3 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, kolejne wydarzenie zaplanowano na 10 września.

Złotymi Krzyżami Zasługi w dniu 3 września uhonorowani zostali:

1. Pani Grażyna Dziadkowiec
  2. Pani Karolina Filipowska
  3. Pani Maria Grządzielska
  4. Pan Wojciech Gwara
  5. Pan Mateusz Hanslik
  6. Pani Agata Kaszyca
  7. Pan Jarosław Kubica
  8. Pan Błażej Londzin
  9. Pan Janusz Mazurczak
  10. Pan Robert Myca
  11. Pan Andrzej Sobel
  12. Pani Ewa Żerańska

Złotymi Krzyżami Zasługi w dniu 10 września uhonorowani zostaną:

1. Pan Jarosław Groszko
  2. Pani Beata Latusek
  3. Pani Urszula Nawrotek
  4. Pani Halina Pawłowska
  5. Pani Iwona Piszcz
  6. Pani Beata Puzanowska
  7. Pan Artur Szafrański
  8. Pani Jolanta Szkliniarz
  9. Pani Małgorzata Turcza
  10. Pani Magdalena Tymowska
  11. Pani Barbara Uzarek-Małyjurek

Złoty Krzyż Zasługi

Złoty Krzyż Zasługi to najwyższy stopień tego rodzaju odznaczenia państwowego. Jest on nagrodą dla osób, które zasłużyły się dla państwa lub obywateli czynem przekraczającym zakres ich zwykłych obowiązków i przyniósł on znaczną korzyść. Może być nadany także za ofiarną działalność publiczną oraz niesienie pomocy czy działalność charytatywną. Krzyż Zasługi tego samego stopnia (a jest ich łącznie trzy: Złoty, Srebrny oraz Brązowy) może być nadany tej samej osobie dwukrotnie.

Zoty Krzyz Zaslugi 2