Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Megrez w Tychach dr n. med. Adam Dyrda otrzymał wyjątkowe wyróżnienie - odznakę honorową ''Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia''. Jest to najwyższe odznaczenie Ministra Zdrowia za szczególne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej. Wręczenie odznaczeń miało miejsce podczas uroczystych obchodów 30-lecia Odrodzenia Samorządu Lekarskiego, które odbyły się w ubiegłą sobotę 21 września w katowickim NOSPR.
Odznaka honorowa „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia” stanowi wyjątkowe wyróżnienie za szczególne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej, działania społeczne oraz profesjonalne podejście do pracy lekarza i troska o pacjentów.
- Otrzymana odznaka to dla mnie zaszczyt. Cieszę się, że całość mojego dorobku zawodowego - działalność naukowa, aktywność społeczna i codzienna praca w szpitalu zostały docenione i wyróżnione – mówi dr Adam Dyrda, Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej.
Dr n. med. Adam Dyrda, specjalista ginekologii i położnictwa, związany był z naszym szpitalem już na początku swojej kariery zawodowej, bowiem w Szpitalu Megrez odbył staż podyplomowy oraz zdobył I i II stopień specjalizacji. Po kilkunastu latach, wrócił do tyskiej placówki, obejmując stanowisko Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej. Pełni także funkcję Przewodniczącego Komitetu ds. Jakości w Szpitalu Megrez.
Dr Dyrda jest autorem i współautorem prac naukowych publikowanych i przedstawianych na kongresach w Polsce i za granicą. Uczestniczy także aktywnie w pracach samorządu lekarskiego od 1993 roku. Wcześniej został już odznaczony przez Prezydenta RP srebrnym i złotym krzyżem zasługi, złotą odznaką „Zasłużony dla lekarzy" Śląskiej Izby Lekarskiej oraz tytułem „Zasłużony dla województwa śląskiego", nadanym przez samorząd województwa śląskiego.
Uroczystość 30-lecia Odrodzenia Samorządu Lekarskiego, obchodzona 21 września przez Śląską Izbę Lekarską, zgromadziła ponad 1000 lekarzy i lekarzy dentystów oraz przedstawicieli placówek medycznych z woj. śląskiego. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń państwowych, ministerialnych, wojewódzkich i izbowych.