Robimy wszystko, by zapewnić najlepszą opiekę w bezpiecznym środowisku, w atmosferze współczucia i zrozumienia.

Szpital Megrez Sp. z o.o. oferuje możliwość wykonania odpłatnego testu RT-PCR na obecność wisusa Sars-CoV-2 w cenie 350 zł. Materiał pobierany jest w dni powszednie w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej (budynek główny szpitala III piętro), a w soboty, niedziele i święta w Izbie Przyjęć. Godziny pobierania wymazów: 7.00-13.00
-------------------------------------------

Depresja to powszechna choroba. We współczesnym świecie depresja dotyka coraz więcej osób: dotyka znanych i nieznanych, gwiazdy i „zwykłych” ludzi. Jest to poważny stan; depresja to poważna choroba, która często upośledza funkcjonowanie i może na jakiś czas wyłączyć z aktywnego życia, zwłaszcza, gdy nie zostaje właściwie zdiagnozowana i nie jest leczona.
Depresja nie musi jednak przekreślać szans na osiągniecie sukcesu, rozwój czy spełnienie rodzinne i zawodowe.
W typowych łagodnych, umiarkowanych czy ciężkich epizodach depresyjnych pacjent cierpi z powodu obniżenia nastroju, ubytku energii, zmniejszenia aktywności. Zmniejszone jest odczuwanie przyjemności, a zakres zainteresowań i koncentracja są obniżone, często pojawia się znaczne zmęczenie, nawet po małym wysiłku. Sen jest zwykle zaburzony, apetyt obniżony.
Samoocena i pewność siebie są niemal zawsze zmniejszone, nawet w łagodnych stanach depresyjnych pojawiają się idee winy i małej wartości.
Z roku na rok obserwuje się wzrost zachowań na depresje u dzieci i młodzieży. Niepokojący wydaje się również fakt, że średnia wieku, w którym diagnozuje się depresje coraz bardziej się obniża. Depresja jest chorobą a nie chandrą czy oznaką słabości i może spotkać każdego bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, status materialny czy społeczny.
Młodzież chorująca na depresję często podkreśla, że istotnym czynnikiem zdrowienia jest w ich przypadku wsparcie rodziców i przyjaciół. Najistotniejsza wydaje się pomoc ze strony rodziców i zaakceptowanie faktu, że depresja jest chorobą, a nie lenistwem.
Podstawową rolą rodziców jest wspieranie dziecka i aktywne towarzyszenie mu w procesie zdrowienia. Warto pozostawać w kontakcie z lekarzem i psychologiem, aby specjaliści mogli edukować rodziców i ukierunkowywać w konkretnych działaniach.
Wszystkie trudne momenty w życiu człowieka bywają bolesne i mogą się przyczyniać do czasowego obniżenia nastroju.
Należy jednak jasno określić, gdzie znajduje się granica pomiędzy tym, co naturalne, a rozpoczynającym się i trwającym procesem chorobowym. Każdy, kto zmaga się z kryzysem emocjonalnym powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy.
Pamiętajmy, depresja jest raczej konsekwencją tego, że było się silnym zbyt długo. Dlatego istotna jest uważność i otwartość na drugiego człowieka!
Zapraszamy do zaangażowania się w naszą tyską kampanię, razem możemy więcej!

Ulotka A5 str 1 0 1