Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki w położnictwie i ginekologii pozwala uczestnikom na zdobycie specjalistycznej wiedzy teoretycznej, uzyskanie cennego doświadczenia praktycznego, a także umożliwia rozwój kompetencji społecznych niezbędnych w zawodzie położniczym. Głównym założeniem tej formy kształcenia jest przygotowanie położnej do udzielania świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej oraz postępowania w stanach nagłych w położnictwie i ginekologii. Ukończone właśnie zajęcia teoretyczne obejmowały 160 godzin. Następnym etapem kursu jest część stażowa, podczas której uczestnicy zdobędą doświadczenie w różnych podmiotach leczniczych na ternie Śląska. Część ta obejmuje 217 godzin. Na zakończenie zaplanowany został egzamin, który uczestnicy kursu będą zdawać jesienią.

W kursie zawodowym bierze udział 20 uczestników wykonujących zawód położniczy – 19 pań i 1 pan. W grupie kursantów znajdują się również położne pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach.

Wszystkim uczestnikom kursu życzymy powodzenia podczas części praktycznej oraz sukcesów na jesiennym egzaminie. Trzymamy kciuki!