Podczas tegorocznej edycji tyskiego „Dnia Zdrowia” stoiska Szpitala Megrez oraz przyszpitalnej Szkoły Rodzenia „Od brzuszka do maluszka” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Pielęgniarka tyskiego szpitala Lilla Kopacz wykonała 103 badania testem przesiewowym na obecność przeciwciał anty – HCV, które mogą świadczyć o zapaleniu wątroby typu C. U jednego z pacjentów test uzyskał wynik dodani. Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią Szpitala, osoba ta zostanie objęta dalszą opieką specjalistyczną w placówce. Dietetyczki Paulina Sztyper i Sylwia Kościelny udzielały licznych porad z zakresu diety i zdrowego odżywiania pod hasłem „Pożywienie, które może leczyć”. Specjalistki wykonały również 45 pomiarów składu ciała specjalnym analizatorem i szczegółowo omówiły wyniki oraz przedstawiły pacjentom indywidualne wskazówki dietetyczne. Nie zabrakło również warsztatów i praktycznych zajęć dla całych rodzin. Specjalista ds. epidemiologii w Szpitalu Megrez - Maria Jarnot przeprowadziła ponad 50 indywidualnych instruktaży mycia rąk oraz przekazywała rodzicom i dzieciom zasady utrzymania higieny rąk w podróżach wakacyjnych. Przyszpitalną Szkołę Rodzenia reprezentowały położne…….. , które udzielały instruktażu opieki nad noworodkiem oraz wykonały 3 badania KTG u przyszłych mam. Tatusiowie z kolei za pomocą specjalnego symulatora mogli przekonać się jak ciężar musi unieść kobieta w ciąży.
Organizatorzy „Dnia Zdrowia” przygotowali dla uczestników również porady antynikotynowe oraz w zakresie pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy mogli również wykonać badanie słuchu, stóp oraz przesiewowego badania pod kątem wad wzroku. Wydarzenie obfitowało także w liczne atrakcje dla całych rodzin – pokazy, konkursy i zajęcia plastyczne. Pomimo deszczowej pogody, która pokrzyżowała plany organizatorom i zmianie lokalizacji, kolejny tyski „Dzień Zdrowia” zakończył się sukcesem.
Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, którzy obecni byli podczas „Dnia Zdrowia” i czekamy na kolejną edycję.