Akcja „Bezpieczny Maluch”, w którą włączył się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez, to ogólnopolska kampania, której celem jest pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. Podczas praktycznych warsztatów, prowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, będzie można dowiedzieć się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży, a także jak unikać zagrożeń i zadbać o bezpieczny sen niemowlaka. Kolejnym tematem poruszonym podczas spotkania będzie bezpieczeństwo dziecka w podróży. Podczas spotkanie z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat, rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku, zapewniając bezpieczeństwo i komfort. Na spotkaniu zostaną omówione także tematy dotyczące karmienia piersią oraz pielęgnacji skóry matki i dziecka. Na zakończenie warsztatów organizatorzy zaplanowali konkurs z nagrodami.

Tematyka warsztatów:

Pierwsza pomoc [60 minut]

Pierwsza pomoc w stanach nagłych u kobiet w ciąży
Pierwsza pomoc w stanach nagłych u niemowląt (bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, utrata przytomności)
Unikanie zagrożeń
Bezpieczny sen niemowlęcia (Zespół Śmierci Łóżeczkowej – SIDS)

Bezpieczny Maluch w podróży [40 minut]

Prawidłowy dobór fotelika do samochodu
Zasady bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie
Prawidłowy montaż fotelika

Bezpieczeństwo kobiety ciężarnej [35 minut]

Pierwsza Pomoc w stanach nagłych u kobiet w ciąży
Ciąża a pasy bezpieczeństwa i poduszka powietrzna w samochodzie
Prawidłowa jazda w pasach bezpieczeństwa
Nieprawidłowe ułożenie pasa biodrowego, poważnym zagrożeniem dla ciąży
Miejsca w samochodzie które powinna unikać kobieta w trzecim trymestrze ciąży
Czy poduszka powietrzna jest bezpieczna w ciąży?

Tematy towarzyszące:

Dodatkowe atrakcje:

Konkurs z nagrodami

Więcej informacji o akcji „Bezpieczny Maluch” i warsztatach można znaleźć na stronie www: https://www.bezpiecznymaluch.pl/