Michalina Zyg jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i specjalistką pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. - Od samego początku studiów położnictwo stało się moją pasją i niezwykłą przygodą w życiu, która trwa. Pracę zawodową rozpoczęłam w Tychach, gdyż jest to moje rodzinne miasto. Obecnie pracuję na oddziale położniczym, w którym wspieram rodziców w pierwszych dniach po porodzie. W szkole rodzenia prowadzę zajęcia dotyczące karmienia piersią oraz połogu. Uczestniczę w wielu konferencjach poświęconych laktacji oraz opiece nad kobietami – mówi o sobie.
Hipokrates to doroczny plebiscyt, organizowany przez Dziennik Zachodni wspólnie ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, w którym głosami pacjentów przyznawane są wyróżnienia dla najsympatyczniejszych pracowników służby zdrowia. Celem Hipokratesa jest docenienie medyków, którzy w oczach pacjentów wyróżniają się profesjonalnym a zarazem pełnym empatii podejściem do pacjenta i wysoką kulturą osobistą.