- Bardzo liczymy na nowy aparat USG do przesiewowych badań noworodków. – mówi dr n. med. Jarosław Groszko, ordynator Oddziału Neonatologicznego - W naszym szpitalu, jako jednym z nielicznych na Śląsku, każdy noworodek przechodzi na Oddziale Neonatologii przesiewowe badanie USG przezciemiączkowego i stawów biodrowych. Badania te pozwalają na ocenę mózgu i stawów biodrowych noworodków. U nas wykonuje się je profilaktycznie u wszystkich dzieci. Aparat, na którym pracujemy, 5 lat temu podarowała nam Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Długo już nam nie posłuży. Ale w tym roku dostaniemy od WOŚP kolejny, nowoczesny ultrasonograf.
Za to wszystko Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jej twórcy, Jerzemu Owsiakowi, należą się gorące podziękowania. Za Orkiestrą stoją jednak również ludzie, którzy co roku w styczniu dołączają się do tej wielkiej narodowej zbiórki i dokładają od siebie choćby grosik. To wielka rzesza Mikołajów z czerwonymi serduszkami, dzięki którym szpitale, także tyskie, dostają cenne i bardzo potrzebne prezenty. W Tychach Orkiestra gra co roku. I co roku duże sumy pieniędzy zgromadzone wysiłkiem wielu tyszan zasilają konto fundacji WOŚP.