Zajęcia dla uczniów poświęcone depresji mają na celu spowodować wzrost wiedzy oraz uwrażliwić młodzież do poszukiwania pomocy w sytuacjach kryzysu i udzielania wsparcia depresyjnym rówieśnikom. Uczniowie pogłębią swoją samoświadomość emocjonalną w zakresie smutku.
Dodatkowo uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z psychologiem.
Badania dowodzą, że po zajęciach profilaktycznych liczba uczniów deklarujących gotowość udzielania pomocy i korzystania z niej wzrasta z 30 % do ok 60-70%. Celem spotkań adresowanych do nauczycieli jest uwrażliwienie dorosłych na sygnały zagrożenia wysyłane przez dzieci, a także ukazanie na czym powinna polegać profilaktyka depresji w szkole. Nauczyciele pogłębią umiejętności prowadzenia rozmowy z młodzieżą z objawami depresji, a także własne kompetencje umożliwiające wspieranie uczniów z depresją.
Zajęcia prowadzi pracownik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach - psycholog Eliza Cieślikowska.

Plakat B2 png

Roll up 2 png