Od września Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej naszego szpitala kieruje dr. n. med. Adam Dyrda, specjalista ginekologii i położnictwa.

Nowy ordynator jest tyszaninem. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Tychach oraz Akademię Medyczną w Krakowie (1985). Po studiach podjął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 im. J. Gasińskiego. Odbył tu staż podyplomowy, zdobył I i II stopień specjalizacji (w 1989 i 1992 roku). W 1997 roku obronił pracę doktorską.

W roku 2004 ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego i etyki na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku wygrał konkurs na stanowisko ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Mikołowie, gdzie pracował przez 14 lat.

Dr Dyrda jest autorem i współautorem kilku prac naukowych publikowanych i przedstawianych na kongresach w Polsce i za granicą.

Adam Dyrda uczestniczy aktywnie w pracach samorządu lekarskiego od 1993 roku. Od II kadencji samorządu jest członkiem Okręgowego Sądu Lekarskiego w Katowicach, a w VII i VIII kadencji (trwającej od 2014 roku) – jego przewodniczącym. Jest również delegatem na Okręgowy i Krajowy Zjazd Lekarzy.

Został odznaczony przez Prezydenta RP srebrnym i złotym krzyżem zasługi, złotą odznaką „Zasłużony dla lekarzy” Śląskiej Izby Lekarskiej, oraz tytułem „Zasłużony dla województwa śląskiego”, nadanym przez samorząd województwa śląskiego.

Pozazawodową pasją doktora Dyrdy jest sport, a zwłaszcza tenis, narciarstwo i sporty wodne.  Jest medalistą mistrzostw Polski i świata  lekarzy w narciarstwie alpejskim i tenisie. Założyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Lekarzy Narciarzy „POLSKIMED”.

Prywatnie jest mężem Ewy, specjalistki chorób wewnętrznych i kardiologii, ojcem Adama, dr. hab. n. prawnych i pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Michała – lekarza-rezydenta.

dyrda