(32) 325 51 48, 887 277 811

Witamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach

Niesiemy pomoc w naszym szpitalu zawsze kierując się potrzebami pacjentów i ich rodzin.

Robimy wszystko, by zapewnić najlepszą opiekę w bezpiecznym środowisku, w atmosferze współczucia i zrozumienia.

 - Oceń nas - 

qr

- Ankieta satysfakcji pacjenta -

Kariera
Poszukujemy pracowników !
Szpital Megrez Sp. z o.o. oferuje możliwość wykonania odpłatnego testu RT-PCR na obecność wisusa Sars-CoV-2 w cenie 350 zł. Materiał pobierany jest w dni powszednie w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej (budynek główny szpitala III piętro), a w soboty, niedziele i święta w Izbie Przyjęć. Godziny pobierania wymazów: 7.00-13.00
-------------------------------------------

Programem objęci byli mieszkańcy miasta Tychy. Badania laboratoryjne były realizowane we wszystkie soboty października. Ogółem w programie udział wzięło 620 osób. Z usług laboratorium, które wykonało w sumie 1900 badań, skorzystało 531 mieszkańców a z porad okulistycznych, prowadzonych w trzy ostatnie soboty października, 89 dzieci.

Morfologię krwi obwodowej, oznaczenie poziomu cholesterolu oraz cukru we krwi przeprowadzono u 500 osób, w tym 403 kobiet i 97 mężczyzn. W przypadku morfologii u pań stwierdzono 159 odstępstw wyników od dopuszczalnej normy, w przypadku panów – 54.

Poziom cholesterolu we krwi wśród kobiet przekroczony został w 217 przypadkach, z czego najwięcej bo aż 171 razy u pań w przedziale wiekowym od 40-69 lat. Wśród mężczyzn poziom cholesterolu przekroczył normę w 37 przypadkach i podobnie jak u pań najwięcej przypadków było w tej samej grupie wiekowej.

Z kolei w badaniach poziomu cukru we krwi w grupie przebadanych kobiet w 151 przypadkach wyniki przekroczyły normę, a w przypadku mężczyzn przekroczenie normy zanotowano w 43 przypadkach.

W ramach programu wykonano 100 badań oznaczenia P/ciała anty HCV, w tym 84 u kobiet i 16 u mężczyzn nie wykrywając żadnych nieprawidłowości oraz 300 oznaczeń Ca125 u pań, z czego u 10 przebadanych kobiet stwierdzono wyniki przekraczające normę, które wymagają dalszej diagnostyki.

Podczas tegorocznego programu ogółem udzielono 89 porad okulistycznych dla dzieci, w tym 41 dla dziewczynek i 48 dla chłopców. Najmłodszy z uczestników badania miał 1 rok, najstarszy 17 lat. Prawie połowa dzieci została zgłoszona do programu po poradę profilaktyczną nie mając większych problemów ze wzrokiem. Z porad korzystały również dzieci będące pod stałą opieką okulistyczną z powodu wcześniej wykrytych zmian chorobowych. W tych przypadkach zalecano wizyty w poradni okulistycznej w celu bieżącej kontroli, jak również ewentualnych korekcji okularowych. W jednym przypadku zalecono konsultację w Klinice Dziecięcej w Katowicach (zaćma wrodzona), w dwóch innych wykonanie ambulatoryjnego badania pola widzenia.

Tegoroczny program kolejny raz pokazał, jak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych. Dzięki udziałowi w programie kilkaset osób, które wykonały badania w szpitalu dowiedziało się, że trzeba baczniej przyjrzeć się swojemu stanowi zdrowia. Kolejna akcja Urzędu Miasta odbędzie się dopiero za rok, ale zawsze można pójść do swojego lekarza po skierowanie na badania profilaktyczne, albo skorzystać z promocyjnych śród lub pakietów badań oferowanych przez nasz szpital.

ulotka2
 ulotka1
wszelkie prawa zastrzeżone
MEGREZ. 2016 | Mapa strony
projekt i wykonanie strony internetowej:
group4 - strony internetowe